JOHTO 

Janne Vuorinen

Janne Vuorinen

Olympiavalmennuskeskus Vuokatti-Ruka johtaja

Vesa Mäkipää

Vesa Mäkipää

Valmennuksen johtaja

GSM 045 113 3008
vesa.makipaa(at)vrua.fi

Juha Toivo

Juha Toivo

Olosuhde- ja hallintokoordinaattori

GSM 044 200 2992
juha.toivo(at)vrua.fi

Olli Ohtonen

Olli Ohtonen

Tutkimus- ja kehitysjohtaja

GSM 050 407 7501
olli.ohtonen(a)vrua.fi

Terhi Lehtoviita

Terhi Lehtoviita

Asiantuntijatiimin johtaja

VALMENTAJAT

Niko Aapajärvi

Niko Aapajärvi

Haastaja-ryhmä, päivittäisvalmennus, nuorten olympiavalmentaja (NOV)

Adam Adamson

Adam Adamson

Päivittäisvalmennus, nuorten MM-ryhmä, nuorten olympiavalmentaja (NOV)

Maija Holopainen

Maija Holopainen

Päivittäisvalmennus

Matti Hakala

Matti Hakala

Yläkoululeiritykset

GSM 040 759 4831

Niko Lindqvist

Niko Lindqvist

GSM 050 408 0258

niko.lindqvist@vrua.fi

Jussi Simula

Jussi Simula

Lajikapteeni, Urheilukoulun lumilajiryhmän vastuuvalmentaja Kaipr, nuorten olympiavalmentaja (NOV)

GSM 044 371 6364
jussi.simula(at)vrua.fi

Juho Halonen

Juho Halonen

Lukiovalmennus, nuorten maajoukkuevalmentaja, nuorten olympiavalmentaja (NOV)

GSM 040 558 3359
juho.halonen(at)vrua.fi

Ville Maunuksela

Ville Maunuksela

Lukiovalmennus, U18-ryhmän toiminnan koordinointi ja valmennus, nuorten olympiavalmentaja (NOV)

GSM 045 631 8988 

ville.maunuksela(a)vrua.fi

Ville Sampolahti

Ville Sampolahti

Lukiovalmennus, U18-ryhmän valmennus, paravalmennus

GSM 040 542 3032
ville.sampolahti@vrua.fi

Jaakko Halonen

Jaakko Halonen

Lukiovalmennus, yläkoululeiritykset

Riikka Varjus

Riikka Varjus

Yläkoululeiritykset

GSM 040 764 0459

Santeri Erola

Santeri Erola

Yläkoululeiritykset

GSM 040 528 9150

Roope Haapakangas

Roope Haapakangas

Yläkoululeiritykset

GSM 040 509 8618

Simo Suopanki

Simo Suopanki

Valmentaja, nuorten olympiavalmentaja (NOV)

GSM 050 534 2177
simo.suopanki(at)vrua.fi

Antti Kuisma

Antti Kuisma

Nuorten maajoukkue, päivittäisvalmennus, nuorten olympiavalmentaja (NOV)

GSM 0440 727 251

Jouni Kaitainen

Jouni Kaitainen

Päivittäisvalmennus, yläkoululeiritykset, nuorten olympiavalmentaja (NOV)

GSM 044 261 2149
jouni.kaitainen@vrua.fi

Saku Komulainen

Saku Komulainen

Valmennuspäällikkö

GSM 050 560 5385
saku.komulainen@vrua.fi

Arttu Jurvakainen

Arttu Jurvakainen

Kainuun Prikaati ja urheilulukio tytöt 2.- 3. vuosikurssit

Karri Hentilä

Karri Hentilä

valmentaja

Tommi Peltonen

Tommi Peltonen

lukiovalmennus ja yläkoululeiritykset

GSM 040 073 0932
tommi.peltonen(a)vrua.fi

Toni Piirainen

Toni Piirainen

GSM 044 730 1636
toni.piirainen(at)scv.fi

Ilkka Haipus

Ilkka Haipus

Yläkoululeiritys

GSM 040 773 1322

ASIANTUNTIJAT

Terhi Lehtoviita

Terhi Lehtoviita

Psyykkinen valmennus

GSM 050 586 2619
terhi.lehtoviita@vrua.fi

Marko Rossi

Marko Rossi

Fysioterapeutti

GSM 0440 788 436
marko.rossi(a)vrua.fi

Marjo Pantti

Marjo Pantti

Lääkäri

Virpi Tuokko

Virpi Tuokko

Ravintovalmennus ja fysiikkavalmennus

GSM 050 530 2777
virpi.tuokko@vrua.fi

Eero Mikkelä

Eero Mikkelä

Psyykkinen valmennus

Juuso Joukas

Juuso Joukas

Fysioterapeutti

GSM 040 541 4216
juuso.joukas@vrua.fi

Jussi Piirainen

Jussi Piirainen

Kestävyyslumilajien asiantuntija

GSM 050 367 2992
jussi.piirainen@vrua.fi

Teemu Lemmettylä

Teemu Lemmettylä

Arvokisahanke projektipäällikkö

GSM 044 322 2322
teemu.lemmettyla@vrua.fi

Virpi Kemppainen

Virpi Kemppainen

Tenetin yläkoulun valmennus, lukiolaisten telinevoimistelu

Tietosuojaseloste

Käyttöehdot

Kauppa

©Vuokatti-Ruka Urheiluakatemia | Powered by Kaswe